ایستگاه ها

در این بخش به معرفی 10 ایستگاه آتش نشانی شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

ثبت نام آموزش داوطلب

شهروندان علاقمند جهت شرکت در دوره های آموزش آتش نشانی به این بخش مراجعه نمایند .

اطلاعات بیشتر

مسئولین آتش نشان

در این بخش به معرفی مسئولان بخشهای مختلف آتش نشانی کرمان پرداخته شده است.

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خبر داد:

آماده‌باش آتش‌نشانان در تعطیلات نوروز

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از آماده‌باش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، رضا میرزایی در تشریح اقدامات ایمنی در ایام نوروز، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام نوروز به همۀ شهروندان، با بیان اینکه آتش‌سوزی منزل از مهم‌ترین حوادث است، گفت: کوچک‌ترین بی‌احتیاطی ممکن است عواقب مالی و جانی جبران‌ناپذیری به‌همراه داشته باشد و حتي خسارات جاني و مالي نیز به ديگران وارد کند.

وی تأکید کرد: شهروندان در صورتی که قصد دارند بیش از یک روز منزل را ترک کنند، از بسته بودن در‌ها و پنجره‌هاي خانه اطمينان كامل حاصل کرده و كليد خانه را جهت اقدام به‌موقع در مواقع خطر، به سرايدار يا شخص قابل اطمينان خود بسپارند.

میرزایی افزود: لازم است شهروندان از قراردادن هرگونه وسيله اضافه و يا اثاثيه منزل در بالكن منزل خودداري کنند؛ زیرا امکان دارد اجسام در اثر وزش باد بر روي عابران سقوط کند یا در اثر افتادن مواد آتش‌زا آتش‌سوزي رخ دهد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، بر خودداری از نگهداري ظروف و مواد قابل اشتعال يا كپسول گاز اضافه در محيط خانه تأکید کرد و افزود: بهتر است اين‌گونه وسايل در خارج از محيط منزل به مكاني مناسب انتقال داده شود.

وی در رابطه با رعایت نکات لازم در هنگام خروج از منزل گفت: همراه داشتن کپسول آتش‌نشاني و جعبه کمک‌هاي اوليه الزامی است.

میرزایی ادامه داد: همچنین لازم است از قرار دادن سيلندر گاز، گالن‌هاي حاوي بنزين يا نفت و مواد آتش‌زا در صندق‌عقب خودرو پرهيز کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، همچنین در مورد آماده‌باش کامل سازمان آتش‌نشانی در تعطیلات نوروز گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته سازمان آتش‌نشانی کرمان با برنامه‌های تعیین‌شده جهت حوادث احتمالی در تعطیلات نوروز، در آماده‌باش کامل است.

میرزایی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل به تمام ایستگاه‌های عملیاتی سازمان افزود: نیروهای این سازمان به محض اطلاع از هر نوع حادثه از طریق مرکز فرماندهی کنترل 125سازمان، در کوتاه‌ترین زمان در محل حادثه حضور خواهند یافت.

وی خطاب به همشهریان در خصوص گردش در طبیعت گفت: از روشن کردن آتش در محيط باز و در نزديکي علف‌هاي خشک و يا درختان، جداً خودداري شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان تأکید کرد: از همشهریان می‌خواهیم در 13 فروردين (روز طبيعت)، با رعايت نكات ايمني و حفظ محيط زيست، روز بدون حادثه و خاطره‌انگيزي داشته باشند.

ارتباط با مدیر عامل

مدیر عامل سازمان آتش نشانی
رضا میرزایی

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 60 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

Go to top