ایستگاه ها

در این بخش به معرفی 10 ایستگاه آتش نشانی شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

ثبت نام آموزش داوطلب

شهروندان علاقمند جهت شرکت در دوره های آموزش آتش نشانی به این بخش مراجعه نمایند .

اطلاعات بیشتر

مسئولین آتش نشان

در این بخش به معرفی مسئولان بخشهای مختلف آتش نشانی کرمان پرداخته شده است.

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خبر داد:
آتش‌سوزی انبار ضایعات و انفجار چهار کپسول گاز در حاشیه‌ی شهر کرمان


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از انفجار چهار کپسول گاز در حادثه‌ی آتش‌سوزی انبار غیراصولی ضایعات در حاشیه‌ی شهر کرمان خبر داد.


به گزارش کرمان‌آنلاین، رضا میرزایی با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در ساعت 8:10 دقیقه صبح امروز دوازدهم فروردین‌ماه در بلوار قائم(انتهای شرف‌آباد)، افزود: این حریق همراه با دود بسیار زیاد، مربوط به آتش‌سوزی یک انبار ضایعاتی در بلوار قائم(شرف‌آباد) بود که محل جمع‌آوری لاستیک و اقلام ضایعاتی مثل لاستیک بوده است.
وی بیان کرد: در کمترین زمان ممکن از اعلام وقوع حریق، دو دستگاه خودروی آتش‌نشانی از ایستگاه‌های دو و چهار به  محل حادثه اعزام شد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: معاون فنی و عملیات سازمان به همراه 10 نفر آتش‌نشان در عملیات اطفای حریق این انبار غیراصولی شرکت داشتند.
میرزایی بیان کرد: به دلیل نگهداری چهار عدد کپسول گاز ال‌پی‌جی در محل جمع‌آوری این ضایعات و با توجه به حرارت بسیار زیاد لاستیک‌های آتش‌گرفته، چهار کپسول منفجر شدند که با درایت آتش‌نشانان و دور کردن مردم و ساکنان از محل حادثه، خوشبختانه هیچ‌کس آسیب ندید. 
وی یادآور شد: آتش‌سوزی و سوختن مواد مختلف ضایعاتی از جمله لاستیک و چوب با حجم شعله و دود زیاد همراه است و وقتی دچار آتش‌سوزی می‌شود، با درون‌سوزی شدید همراه است که اطفاء حریق آن را زمان‌بر می‌کند و در این حادثه نیز اطفاء حریق، دو ساعت به طول انجامید.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان بیان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم نکات ایمنی را جدی گرفته و از انبار کردن مواد ضایعاتی و به آتش کشیدن آنها جدا خودداری کنند و بدانند بزرگ‌ترین حوادث در دل کوچک‌ترین بی‌احتیاطی‌ها نهفته است.

 

ارتباط با مدیر عامل

مدیر عامل سازمان آتش نشانی
رضا میرزایی

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 77 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

Go to top